Egyéb sportok

Csodálatos csütörtök: négy aranyérem a debreceni úszó Eb-n

""

Magyar szempontból csodásan indult a debreceni úszó Eb első napja, hiszen hétfőn Hosszú Katinka révén egy arany, Kis Gergő és Jakabos Zsuzsanna révén pedig két ezüstérmet sikerült bezsebelnie úszóválogatottunknak.

A keddi második napon is minden okunk megvolt a bizakodásra, hiszen legnagyobb klasszisaink, így Cseh László, Verrasztó Dávid és Evelyn, Kis Gergő és Gyurta Gergely, valamint a női 4×100 méteres gyorsváltó is vízbe szállt.

A harmadik nap küzdelmei során is örülhettünk jónéhány kiugró magyar sikernek. Cseh Laci megszerezte kilencedik bajnoki címét, Kis Gergő ezüstérmet, Gyurta Gergely és Kozma Dominik bronzérmet nyert.

Kövesd a csütörtök délután történéseit folyamatosan frissülő ÉLŐ közvetítésünkben.

4×200 m gyors váltó, Európa-bajnok:
   Olaszország (Alice Mizzau, Alice Nesti, Diletta Carli, Federica Pellegrini) 7:52.90 p
2. MAGYARORSZÁG (JAKABOS ZSUZSANNA, VERRASZTÓ EVELYN, MUTINA ÁGNES, HOSSZÚ KATINKA) 7:54.70
3. Szlovénia (Sara Isakovic, Anja Klinar, Ursa Bezan, Mojca Sagmeister) 7:59.73

Női 800 méteres gyorsúszás, döntő

17 óra 02 perc: Risztov Éva és Kapás Boglárka úszik a női 800 méteres gyorsúszás döntőjében.

17 óra 07 perc: Féltávnál Kapás Boglárka vezet, Risztov kicsit lemaradva az ötödik helyen.

17 óra 09 perc: 650 néternél az első kapás, a harmadik Risztov, óriási a küzdelem. A fiatal magyar versenyző remekül hajrázik.

17 óra 11 perc: Kapás Boglárka szenzációs győzelmet aratott, Risztov a harmadik helyen csapott a célba.

Így látták úszóink:

Kapás Boglárka:

Gondolkodtam, hogy odamegyek a szám előtt anyukámhoz, és elmondom, hogy ma Európa-bajnok leszek, de mégsem tettem.Láttam hogy elsőnek fordulok, tudtam, hogy ha belehalok, akkor is megcsinálom.

Risztov Éva:

Nagyon boldog vagyok, hogy egyéni csúcsot úsztam így "száz" évesen. Köszönöm a lehetőséget, és a bíztatást!

Női 200 méteres vegyesúszás, döntő

17 óra 15 perc: Hosszú Katinka és Verrasztó Evelin küzd meg a női 200 méteres vegyesúszás érmeiért.

17 óra 16 perc: Hosszú vezet, Verrasztó a második, amikor 50 méter van hátra.

17 óra 17 perc: Hosszú Katinka az Európa-bajnok, Verrasztó centiméterekkel csúszott le a második helyről, így bronzérmes

Hosszú Katinka:

Nagyon elfáradtam, de pont ezért jöttem haza erre a versenyre, hogy motivációt és önbizalmat kapjak az olimpia előtt.

Verrasztó Evelin:

A jelenlegi állapotomhoz képest egész jól ment, sajnos nem vagyok csúcsformában. Ezt a helyzetet nem lehet megszokni, örülök, hogy sikerült az éremszerzés.

Férfi 200 méteres mellúszás, döntő

17 óra 43 perc: Gyurta Dániel és Molnár Ákos a medencében a férfi 200 méteres gyorsúszás döntőjében.

17 óra 44 perc: Gyurta 100 méternél a harmadik helyen, Molnár Ákos a hetedik.

17 óra 45 perc: Igeeen!! Gyurta Dani az Európa-bajnok, Európa-bajnoki csúccsal. Molnár Ákos a nyolcadik helyen végzett.

Gyurta Dániel:

Meglepődtem, hogy a többiek ennyire jól versenyeznek, a saját fegyveremmel próbáltak legyőzni, nagyon boldog vagyok, hogy nem sikerült nekik. Nem szeretek üzengetni a riválisoknak, inkább a versenyeken mutatom meg, hogy mit tudok.

Férfi 200 méteres pillangóúszás, döntő

18 óra 00 perc: a férfi 200 méteres pillangóúszásban Cseh László és Biczó Bence  fog úszni.

18 óra 01 perc: a falhoz Cseh Laci ér először ötvennél, és száznál is a magyar versenyző vezet, egy teljes testhosszal.

18 óra 02 perc: Cseh Laci óriási, gyönyörű úszással szerzi meg az aranyérmet, Biczó pedig remekül hajrázva csap be a második helyen!

Cseh László:

A végére ledobtam a vasmacskát, alig vártam, hogy vége legyen a versenynek, a karom nagyon elfáradt. Jobb időt szerettem volna menni.

""

Férfi 50 méteres hátúszás, döntő

18 óra 23 perc: a férfi 50 méteres hátúszásban Bohus Richárd úszik a döntőben.

18 óra 24 perc: Bronzérem, hármas holtverseny a harmadik helyen, őrült országos csúccsal!!

Így látta úszónk:
 Bohus Richárd:

Úristen, nem tudok mit mondani, nagyon meglepett az eredmény. Gondoltam, hogy lesz holtverseny a dobogón, de azt nem, hogy én is benne leszek. Jól sikerült a verseny, még most sem tudom elhinni.